Siedmiodniowa kolekcja rzeczy ważnych

Agata Matraś

Kreatywna książeczka dla najmłodszych.

Krótkie opowiadanie o dziewczynce, która postanawia kolekcjonować nie przedmioty materialne, ale wyjątkowe i ważne wydarzenia, które przytrafiają jej się na co dzień. W tekście autorka pokazuje czytelnikowi, że na niezwykłość codziennego dnia mogą składać się drobiazgi, które dorośli mijają obojętnie i z rutyną, a w których oko dziecka potrafi dostrzec niezwykłość i piękno.
Druga część książeczki to zeszyt, w którym mały czytelnik może narysować i opisać własną kolekcję, na wzór tej stworzonej przez bohaterkę książki.

Agata Matraś to absolwentka historii sztuki i bibliotekoznawstwa na UW, ilustratorka i rysowniczka. Od 2009 roku prowadzi blog Gackolandia, na którym zamieszcza komiksowe scenki ze swego życia zawodowego i rodzinnego. Rysowane przez nią paski z biblioteką w tle zostały wydane w 2012 roku w zbiorze Komiks, który wydarzył się naprawdę. Współtwórczyni edukacyjnej serii komiksowej dla dzieci i młodzieży Bibliostory, zrealizowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Prowadzi warsztaty i zajęcia edukacyjne dla dzieci.

Recenzje

Tylko dla mam

Biblioteka małych czytaczy

Oczytana mama

Biblioteka młodego człowieka

Nie tak różowo

Made by bibi

Dowolnik

Czym zająć malucha

Szczęśliwa Siódemka

ISBN978-83-949925-7-6
Premiera17 września 2019
Cena książki15,- zł
Liczba stron36
FormatA5, oprawa zeszytowa

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *