Informacje o wydawnictwie i dla autorów

Wydawnictwo dziwny pomysł założyłam w 2017 roku. Moim celem jest udostępnianie polskiemu czytelnikowi książek, które z różnych względów nie zwróciłyby uwagi dużych wydawców. Wspólną cechą moich tytułów będą stojące u ich podstaw zaskakujące pomysły i pozytywne emocje, jakie po sobie zostawią. Chcę, by czytelnicy wydawanych przeze mnie książek dobrze się przy nich bawili, śmiali się i wspominali je ciepło. Większość pozycji kierowana będzie do dzieci i młodzieży.

Doboru tytułów dokonuję głównie pośród książek norweskich i anglojęzycznych. Wydawnictwo prowadzę sama, korzystając z doświadczenia zdobytego w dziesięcioletniej pracy w norweskim wydawnictwie i dobierając współpracowników wśród doświadczonych freelancerów. Autorką logo jest Katarzyna Gołąb.

Jeśli jesteś autorem lub tłumaczem i masz dla mnie propozycję wydawniczą, z zainteresowaniem się z nią zapoznam. Zanim jednak prześlesz swoją książkę (lub fragment książki wraz z jej streszczeniem) na adres redakcja@dziwnypomysl.pl zastanów się, czy pasują do niej określenia takie jak dziwna, śmieszna czy zaskakująca. Jeżeli tak – pisz śmiało. Każda osoba, która nadeśle propozycję, otrzyma krótką odpowiedź.

Poniżej przydatna infografika dla potencjalnych autorów i tłumaczy:

Joanna Barbara Bernat